עמוד הבית > ריפוי עצמי 2
 ריפוי עצמי 2 - לגרש את הוירוסים

בהמשך לדברים שכתבתי לפני כשבועיים על ריפוי עצמי, אני רוצה להביא היום שתי דוגמאות נוספות יותר מורכבות ומאתגרות.
 
לפני כארבע שנים אכלתי צהרים עם אבי. אכלתי יותר מידי, והאוכל כניראה הכביד והחליש את הגוף. מיד כשיצאתי התחלתי לחוש רע. הרגשתי שעולה לי החום, וחשתי כאבי שרירים וכאב ראש, וגלי ספסטיות (אלה התכווצויות בלתי רצוניות של שרירים, האופייניות לפגיעות נוירולוגיות) בגב ובצד, שקורים לי כשהחום עולה. הייתי בדרכי לבית הלוחם, אך כשהגעתי לחניה חשתי כה רע שביטלתי את ענייני שם ופניתי לנסוע הביתה. היה פקק, ורק חיכיתי להגיע הביתה, להכין משהו לשתות ולהיכנס למיטה. חשבתי שאולי אעשה רייקי אם יהיה לי כוח.
מהעבר אני יודע שכאשר שפעת תופשת אותי, זה עשוי לקחת מספר ימים עד שאני מבריא. אני תמיד נותן לגוף להיאבק במחלה בעצמו ולא לוקח אף תרופה. החום הוא חלק ממנגנוני ההגנה של הגוף כנגד המחלה, ורק כשהחום גבוה אני מוריד אותו על ידי הרטבת הפנים והגוף במים קרים. כך שחשבתי זה מה שצפוי לי בימים הבאים.
אולם איפושהו במהלך הדרך, התחיל לצמוח בי שינוי בתפיסה ובגישה. עלה בי זיכרון החוויה מנחל אילות וההתמודדות עם השיתוק שתפש את כף ידי השמאלית שם, ואיך הזרמתי אנרגיות תוך כדי הנסיעה. התחלתי לעשות אותו הדבר כלפי השפעת. וכשהגעתי הביתה קיבלתי החלטה נוספת, עקב זיכרון נוסף שעלה בי של מקרה בו השתמשתי בתנועה ובריקוד בכדי לרפא את עצמי. וכך, בעוד שה"הגיון" אומר לי להיכנס למיטה לשינה טובה, עשיתי למעשה את ההיפך – את הדבר אולי הכי פחות צפוי והגיוני – אחרי שהכנתי קנקן גדול של תה ירוק עם ג'ינג'ר, שמתי שירים קיצביים בפול ווליום באוזניות – והתחלתי לרקוד ולהתנועע. הייתי די מותש, ועם חום, וזה היה לא קל. אך עשיתי ככל שיכולתי, כחצי שעה, עד שנגמרו לי הכוחות. ואז התיישבתי בספה לעשות רייקי.
אחרי זמן מה העייפות גברה עלי, והלכתי לישון.
אולם כל הזמן, גם במיטה, ותוך כדי ההרדמות, המשכתי לרקוד בתוכי, לשיר ולרקוד בתוכי. כך למעשה נרדמתי...
 
תוך כדי הרייקי והריקוד עשיתי עוד משהו חשוב – דמיון מודרך.
דמיינתי את תאי הדם הלבנים שלי מסתובבים בגופי, במחזור הדם ובין תאי הגוף, ואוספים את הוירוסים של השפעת ומכניסים אותם לשקים לבנים בכדי להוציאם אל מחוץ לגוף. דמיינתי איך כל תאי הגוף מעודדים את תאי הדם הלבנים ומוחאים להם כפיים. דמיינתי את תאי הגוף עוזרים לתאים הלבנים – "הנה שם, יש שם וירוס אחד!" – ואז תא דם לבן ממהר לשם ואוסף אותו. דמיינתי את הוירוסים כאילו היו ילדים קטנים שובבים שמשתובבים להם... ואת תאי הדם הלבנים כבוגרים שמתייחסים אליהם כאל ילדים שובבים...
עשיתי זאת תוך כדי הריקוד, במהלך ההרדמות, ולאורך כל הלילה, גם בשינה כניראה, כי גם כשהתעוררתי לפיפי זה מה שהיה לי בראש...
ראיתי ודמיינתי איך לאט לאט הולך ומתמעט מספר הוירוסים בגוף...
 
בלילה ישנתי הרבה ולמחרת בבוקר הרגשתי הרבה יותר טוב. אולם בהמשך הבוקר הרגשתי ירידה באנרגיות ובתחושה, ושוב עשיתי את הדבר הכי פחות "הגיוני" – במקום להיכנס לנוח, כמו שהיה ממליץ כל בר-דעת ורופא – יצאתי לסידורים, והסתובבתי בחוץ כחמש שעות, כולל כשעתיים של הסתובבות עם כסא הגלגלים! וכל זה תוך כדי ריקוד פנימי, דמיון מודרך של תאי הדם וגירוש הוירוסים מגופי.
דמיינתי את עצמי כמו גנדלף בסרט "שר הטבעות" כשהוא עוצר במכרות מוריה את השד העתיק, וקורא בקול: "I am a carrier of the Anor Light! You cannot pass! You shall not pass!!"  וקראתי כך שוב ושוב אל הוירוסים...
חזרתי מהסידורים אחר הצהרים, אכלתי והיו לי שני טיפולים.
בערב חשתי עייף אך בריא. חשתי עייפות בריאה. נתתי לגופי לנוח וישנתי 9 שעות.
בבוקר למחרת כבר חשתי בריא לגמרי, ללא שום זכר לשפעת שהחלה לתקוף אותי...
 
דוגמא נוספת, שאירעה מספר שנים קודם למקרה הקודם. אחי הזמין אותי לארוחת ערב חג סוכות. התלבטתי אם ללכת או שלא, כי הרגשתי לא כל כך טוב, וחשתי שאני אולי מפתח משהו, הצטננות או דומה. אך לא בא לי להישאר בבית והחלטתי ללכת. כשעתיים לפני שיצאתי מהבית התחיל לי כאב בצד השמאלי של הפנים, בין השיניים הטוחנות העליונות לאוזן. הכאב היה חזק והלך והתעצם. חשבתי שאולי נפל לי הכתר, אך בדקתי והוא היה במקומו. לפני שיצאתי מהבית הכאב כבר היה חזק מאוד, ולקחתי חתיכת ג'ינג'ר טריה ללעוס בדרך, מתוך ידיעה שלג'ינג'ר יש סגולות אנטיביוטיות. חשבתי שזה עשוי לעזור ולהקל. אולם הכאב הלך והתגבר במהלך הנסיעה. זה הקרין לאוזן וכל הצד השמאלי כאב. גם לפתוח את הפה כאב, ולפתוח את הפה לרווחה גרם לכאב חד וחזק. ויותר מכך, חשתי איזשהו עיוות בתוך הפה ושהלסתות אינן נסגרות כתמיד, כאילו שהצד השמאלי לא נסגר, למרות שחיצונית לא יכולתי להבחין בעיוות או בנפיחות. נראה היה שמשהו אקוטי מתפתח שם, אולי דלקת חריפה בשורש השן או באוזן.

ואז החלטתי החלטה חשובה. 

החלטתי שאעשה כל מה שאני יודע ויכול על מנת לרפא את זה בכוחותיי אני. תוך כדי נסיעה התחלתי לעסות בעדינות את המקום הכואב, היכן שהרגשתי את המוקד של הכאב. בנוסף, עשיתי עם הפה מה שאני עושה כששריר נתפס לי – עשיתי, בעדינות, דווקא את התנועות שהכי הכאיבו לי, כלומר לפתוח את הפה כמה שיותר ולהניע את הלסת התחתונה מצד לצד. זה כאב מאוד, אך המשכתי בזאת למרות הכאב. מידי פעם הפסקתי את העיסוי ורק הנחתי את ידי על האיזור הכואב, מקרין אנרגיות ריפוי מידי. ובמקביל עשיתי מעין מדיטציה של שליחת כוחות ריפוי פנימיים למקום הפגוע. וכל זאת מבלי לאבד את תשומת ליבי מהנהיגה.
הכאב המשיך כל הערב. כאב לי לאכול, כל ביס כאב. מידי פעם המשכתי בעיסוי קל ובהקרנת אנרגיה מהיד. אולם חרף הכאב העז השתתפתי בשיחה ובערב כאילו אין לי שום כאב. את האוכל לעסתי במכוון בצד שמאל, למרות שחשתי שהלעיסה מוזרה ולא אפקטיבית, בגלל אותו עיוות שחשתי בפה. בדרך חזרה המשכתי בכל אותן פעולות. הכאב לא הרפה במאומה.
עברה בי מחשבה שאולי זו התחלה של דלקת בעצב הפנים, ושאולי אקום בבוקר ואגלה שחצי מפני משותקות. להפתעתי, זה לא הטריד אותי ביותר - הרגשתי וידעתי שאם זה מה שיקרה, אתמודד עם זה כמו כל דבר אחר. התפלאתי לגלות שלא הטרידה אותי כלל המחשבה שפניי עלולים להתעוות. חשתי תחושה עילאית ונפלאה של קבלה מוחלטת של מה שיבוא. גם כשהלכתי לישון עדיין כאב כמו במשך כל הערב. וגם כשהלכתי לישון, שמתי יד מתחת ללחי שמאל כדי ללחוץ על המקום הכואב ולהקרין ריפוי. נרדמתי תוך כדי שליחת כוחות ריפוי פנימיים לשם. ובמקביל, אולי באופן פרדוקסלי לניסיונות הריפוי שלי, חשתי רוגע וקבלה מוחלטים לאיך אקום בבוקר.
כשקמתי לפיפי באמצע הלילה הכאב כבר היה פחות. ובבוקר הכאב כמעט שנעלם. שעות ספורות לאחר שקמתי כמעט ולא היה זכר לאותו כאב עז ונוראי וגם תחושת העיוות נעלמה.
יתכן שזה היה עובר בכל מקרה, אך אני לא חושב כך, כי נראה היה שמתפתחת שם דלקת חריפה. אין לי ספק שהפעולות השונות שלי - כוונת הריפוי, המדיטציה, האנרגיות ששלחתי מבחוץ ומבפנים, וגם הג'ינג'ר - כל אלה הביאו לריפוי כה מהיר של הדבר!
זה היה מדהים. התנסות מדהימה! חשתי וחוויתי את היכולת שיש לנו לשלוט על גופנו ולרפא אותו.
 
עם זאת, עלי לסייג את דבריי ולהכניס פרופרציות. אמנם יש לנו יכולת ריפוי גדולה מאוד, ואולי אף פוטנציאלית יכולת לרפא כל דבר גופני, אך רובנו הגדול איננו יודעים עדיין לנצל את היכולות האלה. גם אני, כשניסיתי לעשות דברים דומים לפני שיכולות אלה התפתחו בי, לא נחלתי הצלחה מרובה. וגם כיום, אני ממשיך ללמוד ולפתח את יכולות הריפוי שלי. אלה יכולות שאנו יכולים בהחלט ללמוד לפתח, אך עלינו גם לזכור את המוגבלות שלנו. הדבר הנכון הוא לעשות את המיטב שביכולתנו, תוך נקיטת אמצעי זהירות מתאימים. מדובר כאן בלמצוא את האיזון, ובמובן מסויים להיות בפרדוקס, להחזיק את המקל משני קצוותיו - אנו רוצים לראות את הריפוי מתרחש ולהאמין בו, ובמקביל לזכור שכרגע אנו עדיין מוגבלים...

ודבר נוסף. עלינו תמיד להיות קשובים פנימה, למסרים שעולים מתוכנו. לפעמים הדבר הנכון הוא דווקא לתת לעצמנו את המנוחה שמחלה מסויימת דורשת, ולא לנסות לרפאה באופן כה אקטיבי כפי שתיארתי כאן. לפעמים מחלה פורצת כשאנו מעמיסים על עצמנו יותר מידי והגוף-נפש פשוט דורשים הפסקה ומנוחה. חשוב להקשיב להם.
 
בפעם הבאה אפרט לגבי שיטות וטכניקות לריפוי עצמי. יהיה מעניין...
 
ועד אז, תשמרו על עצמיכם, תרקדו בכל הזדמנות, כי הריקוד מרפא גם הוא, כדבריי הרבי נחמן מברסלב:
"הרגל את עצמך לרקוד.
הריקוד יפיג את עצבותך, ויניס את צרותייך"
 
באהבה,
 
תומר
להתעורר! מדריך רוחני-מעשי
לפגוש את אלוהים ברמזור  
לסובב את הגלגל - הספר
הכל ניתן לשינוי!  
האם ניתן לרפא את זה?  
המקום החשוב ביותר!  
היפנוזה עצמית בשירות שינוי עצמנו  
לרפא את עצמך – המיגרנות שנעלמו...  
הבחורה שריפאה עצמה מדלקת הפרקים - לרפא את עצמך...  
מה אורך הזנב שלכם...?  
שתיל השינוי...  
של מי האופי שלך...?  
האם אתם קשובים לעצמכם...?  
מה הדיבור הפנימי שלכם...?  
האם אתם מדברים אל ה...?  
מחשבה חדשה – חומרים חדשים...  
האם יש לך לחץ סמוי...?!  
אפשר להיות ברוגע גם כשבחוץ סוער...  
האם אני באמת רוצה את זה??  
אם תרצו אין זו אגדה...!?  
התגובה הראשונית ואתם  
ליצור את המציאות שלכם מתוך בחירה  
איך לעשות היפנוזה עצמית ולהוציא את עצמך מהסבל  
איך לעשות מדיטציה  
יצירת מציאות - כשזה ברור לכם, זה פשוט קורה...  
השנה החדשה שלי  
להיות מודע כל יום ויום...  
משחקיות זה שם המשחק...  
מי הוא זה שרוצה??  
הדרכת מגן הדוד  
אם זה היה היום/חודש/שנה האחרונים שלך...??!  
בזכות הפשטות  
יש לכם יום קשה? תעשו רסט...  
מה נותן לי את הכוח?!  
לחבר את הלבבות  
מדיטציה מדיטציה מדיטציה... ?!  
על הפער שיש לכולנו  
לעזור לעצמנו להתמיד...  
האם אתם משקים את הזרעים שלכם?  
שלושת התפים...  
להפוך עליה לירידה...  
להתעלם מהקיים  
יש גם ימים קשים  
שלוש נקודות למחשבה  
בעניין משמעת עצמית  
בעניין משמעת עצמית 2  
על מדיטציה - מהספר  
כשלא נרדמים בלילה  
נולדנו לחופש! מהם הפחדים שעוצרים אותך?  
מדיטציות בצום – מהספר "להתעורר! מדריך רוחני-מעשי"  
להשתחרר מחרדות - על טיפול טבעי בחרדות  
לשחרר את העבר או להשתחרר מהעבר?  
בחירה חופשית -מהספר  
של מי הרגשות שלך??  
כמה מילים על כאב...  
כמה מילים על כאב... – כאב נפשי  
לבחור בחיים... לבחור בשמחה...!  
לאתגר את עצמנו ולפגוש את העוצמה שבתוכנו!  
לאתגר את עצמנו ולפגוש את העוצמה שבתוכנו - 2  
אפיגנטיקה – האם אנו קורבנות של הגנים שלנו ??  
עוצמת הנשימה 3 – נשימות עוצמה  
עוצמת הנשימה 2  
עוצמת הנשימה!  
סרטן - קריאת התעוררות!  
הסרטן כקריאת התעוררות 2  
המוח הגמיש - סיפור מקרה  
מגנוט זוגיות בריאה של אהבה  
מיהו ומהו האגו הזה?  
הווייז הפנימי שלנו  
להמשיך למרות הקושי  
יש פתרון לחרדה  
עוד על חרדה - אפשר להשתחרר בכל גיל  
על הפחד  
על הפחד 2  
על הפחד 3  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה - גורל וקארמה  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה - הזויית המדעית  
האם אנו יכולים לשלוט על המחשבות שלנו? המשך...  
האם אנו יכולים לשלוט על המחשבות שלנו?  
האם יש לכם שליחות?!  
לקבל באהבה או לפעול לשינוי?  
האם אתם חיים או מעבירים את החיים  
נוח ונעים או...  
מה הגישה שלכם?  
אנחנו עוף החול  
הגוף כהשתקפות התודעה  
הגוף כהשתקפות התודעה - מהו בעצם אפקט פלאסבו?  
מי אני?? - להחזיר את עצמנו לעצמנו...  
חיים ללא קושי...  
8 דרכים לחולל מהפך בחיים שלכם  
לשים סימן שאלה...  
אפיגנטיקה - להיות חופשי מהסיפור הגנטי שלך  
מיתוס החלבון  
מיתוס הסוכר והסכרת  
מיתוס השמש והסרטן  
כמה אחוז שומן יש בחלב 3% ?  
מיתוס החלב, הסידן, והעצמות  
ריפוי עצמי-טבעי באמצעות צום !  
מיתוס ארוחת הבוקר  
מה השנאה והכעס עושים לנו?  
נזקי הלחץ וכיצד לעבור מלחץ לרוגע והרפיה  
דרכים להיכנס להיפנוזה עצמית  
מדיטציה - על מה ולמה?  
ריפוי טבעי-עצמי פרק 1  
ריפוי טבעי-עצמי פרק 2  
היפנוזה, היפנוזה עצמית, ויצירת מציאות  
ערוצים עצביים והמוח הגמיש  
אמונות יוצרות מציאות  
התת-מודע ושליטתו בנו... חלק א'  
התת-מודע ושליטתו בנו – חלק ב'  
אם הייתי ראש הממשלה...  
להיות שק חול...  
למה אני לא נכנס לממ"ד?  
הינך מסטר!  
להרגיש  
חיים ללא קושי  
הומלס על הדרך...  
מה שלומך? עניין קטן גדול...  
על עליות ונפילות...  
טרנספורמציה - חלק ראשון  
טרנספורמציה - חלק שני  
אכילה כמדיטציה  
שיעור בשחרור  
כשמגיע הזמן לעזוב...  
אשת לוט, תקווה, ואמונה...  
ריפוי עצמי 1  
ריפוי עצמי 2  
ריפוי עצמי 3  
ריפוי עצמי - צום4  
מדיטציה בבארותיים  
לקום אתמול בבוקר  
מה עושים לנו דיווחי התנועה  
נקודות למחשבה...
הדרך לאיתקה  
מעשה בבן מלך  
קונפציוס על בני האדם  
מדוע מת הפרפר  
קישורים מעניינים  
משפטים לחיים  
ספרים שכדאי לקרוא...  
חדשות


14/02/2015

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים