עמוד הבית > ריפוי עצמי 3
ריפוי עצמי 3 - ויזואליזציה מתוך טראנס

בשני הפוסטים הקודמים הבאתי מספר דוגמאות לריפוי עצמי, קלות יותר ומורכבות ואתגריות יותר. היום אני רוצה להתחיל להרחיב על הכלים והטכניקות בהם ניתן להשתמש ולהגביר את יכולת הריפוי העצמי שלנו. בפוסט זה אתאר את כלי ההדמיה, או ויזואליזציה, שנעשית מתוך הרפיה או טראנס.
 
ויזואליזציה
בתהליכי הריפוי שתיארתי בפוסטים הקודמים, ויזואליזציה הינה חלק מהותי וחשוב. בויזואליזציה אני מתכוון לראיית תסריט בדימיון, תסריט שמעוניינים בהתרחשותו. התסריט, או סרט, חייב להיות מוחשי ואמיתי ככל האפשר, וחשוב שיכלול כמה שיותר פרטים ושכמה שיותר חושים יהיו מעורבים בו. זהו לא סרט אילם וחד מימדי, אלא סרט חי ורב מימדי. צריך לדמיין כאילו הדבר מתרחש באמת ולא בדימיון.
 
לשם כך נחוץ להיכנס קודם כל להרפיה. הרפיה הינה מצב תודעתי עמוק וחופשי יותר מהמצב התודעתי שלנו בעירנות רגילה. ארחיב על כך באחד הפוסטים העתידיים, אך אומר בקצרה כרגע כי כשאנו במצב תודעתי זה של הרפיה וסוג של טראנס, המוח עובר לגלים ארוכים יותר והמוח הימני פעיל יותר, זהו חצי המוח האחראי על יצירתיות ודימיון, ראיית התמונה השלמה ועוד. למעשה, הגוף כולו עובר שינויים משמעותיים כשאנו נמצאים בהרפיה וטראנס.
זה אולי נשמע מורכב וקשה, אך עם קצת אימון אפשר לרכוש את המיומנות להיכנס למצב תודעה זה של הרפיה חלקית או עמוקה, ובמשך הזמן ועם תרגול זה נהיה יותר ויותר קל ומהיר. אני יכול כיום להיכנס למצב תודעתי כזה ברגע, בתוך עפעוף עיניים אחד, וכל הגוף והמוח נכנסים לשקט עמוק...
 
ומדוע חשוב בכלל להיכנס להרפיה כאשר אנו משתמשים בויזואליזציה לצורך ריפוי?
אם מדמיינים את התסריט הרצוי במצב של עירנות רגילה הוא יהיה הרבה הרבה פחות אפקטיבי, אם בכלל. זה שקול להכנסת תקליטור וידיו, DVD, למכשיר הקורא רק תקליטורי CD, אודיו. במקרה הטוב אולי נשמע את הפסקול של הסרט, ובמקרה הפחות טוב המכשיר כלל לא יזהה את התקליטור... כאשר אנו נכנסים למצב הרפיה-טראנס אנו משתמשים ביכולות ובאנרגיות שונות לגמרי בגוף ובמוח שלנו.
 
בנוסף, המוח שלנו אינו יודע להבדיל בין מציאות לבין דימיון. וכאשר אנו מדמיינים משהו בצורה חיה ומוחשית, כאילו הוא ממש מתרחש במציאות, מבחינת המוח זה כאילו הדבר אכן מתרחש במציאות. אותם מסלולים עצביים מופעלים ופועלים. סריקות מוח הראו כי אותם איזורים מופעלים במוח הן בזמן פעולה ממשית והן בשעת הדמיית אותה פעולה. וכך, סיטואציה שנדמיין מספר פעמים תהפוך ל "מוכרת" למוח שלנו, ולכן גם לנו עצמנו. לדוגמא, אם יש לכם קושי או פחד מסויים, כמו מפני ראיון עבודה או דייט, אתם יכולים לדמיין את הסיטואציה מתחילתה עד סופה, כפי שהייתם רוצים שתהיה. ואם תדמיינו זאת מספיק פעמים, התסריט הרצוי יהפוך למוכר, ללא מפחיד, לאוטומטי.
 
ויזואליזציה חשובה לא רק בתהליכי ריפוי, אלא למעשה בכל תהליך בו אנחנו רוצים להשיג משהו. ויזואליזציה הינה כלי רב עוצמה בתהליכי שינוי מציאות. ריפוי הינו דוגמא פרטית של יצירת מציאות, מציאות של הבראה. בין אם אנחנו רוצים לשנות וליצור מציאות חדשה בגוף שלנו, בדפוסי התנהגות שלנו, ביחסים עם מישהו, או בכל תחום אחר – ויזואליזציה מהווה את אחד הכלים החשובים והיעילים לצורך כך.
 
ספורטאי-על נוהגים מזה שנים רבות להשתמש בטכניקות של הדמיה בכדי לשפר את הביצועים שלהם. בין אם הם שחיינים, אצנים, שחקני כדורסל, או עוסקים בהתעמלות קרקע - שימוש בדימיון ישפר באופן משמעותי את היכולות שלהם, מעבר לאפשרי רק על ידי אימון רב יותר. זאת בגלל שבדימיון אנו מסוגלים לשחק כרצוננו, לעשות למעשה הכל. בדימיון הספורטאי יכול לדמיין את עצמו מבצע באופן מושלם פעילות גופנית מורכבת וקשה, גם אם במציאות הוא עדיין אינו מסוגל להגיע לדרגת מושלמות כזאת. וכאשר הוא מדמיין זאת שוב ושוב, אופן הביצוע בפועל יילך ויתקרב לרמת הביצוע שהוא מדמיין! הדבר נכון גם לגבי נגינה, ואומנים נוהגים אף הם לשפר את הטכניקה שלהם בעזרת הדימיון. בשיא הקריירה שלו, הפסנתרן הידוע גלן גולד נהג להתכונן לקראת הקלטות כמעט רק בדמיון.
ואותו תהליך בדיוק יתרחש בכל תחום, לא רק בספורט.
 
מספר ניסויים מדהימים המחישו את העוצמה של הדימיון. בניסוי שנערך על ידי אלווארו פסקואל-ליאונה, אנשים שלא ניגנו על פסנתר מעולם חולקו לשתי קבוצות. לשתי הקבוצות הראו כיצד לנגן קטע נגינה פשוט. קבוצה אחת התאמנה על הקטע במשך שעתיים ביום לאורך חמישה ימים, ואילו חברי הקבוצה השניה ישבו מול האורגן ורק דימיינו את עצמם מנגנים את הקטע, לאותו פרק זמן. לאחר מכן נבדקה באופן ממוחשב רמת הביצוע של משתתפי הניסוי. נמצא שהביצוע של קבוצת המדמיינים נפלה ברמתה אך במעט מקבוצת המנגנים בפועל, פער שנסגר כאשר המדמיינים הורשו להתאמן בפועל למשך שעתיים.
בניסוי אחר בדקו גואנג יואה וקלי קואל האם שריר יתחזק אך ורק באמצעות הפעלתו בדימיון. לקבוצה אחת ניתנו הנחיות לתרגיל מסויים, אותו בצעו במשך ארבעה שבועות, וקבוצה שניה הונחתה לדמיין את התרגיל למשך אותו פרק זמן. הם דימיינו שהם מכווצים את השריר בחוזקה ושמישהו דימיוני מעודד אותם בקול  "יותר חזק, יותר חזק!". בעוד שאצל הקבוצה המעשית השריר התחזק בשלושים אחוזים, אצל המדמיינים התחזק השריר בעשרים ושניים אחוזים. הניסוי הוכיח כי די בהדמיית פעולה פיזית על מנת לחזק את השרירים!
 
ויזואליזציה, אם כן, הינה טכניקה רבת עוצמה ביצירת שינויים, הן במוח ובגוף.
 
הטראנס שבריפוי
ריפוי וטראנס הם שני דברים הקשורים קשר הדוק האחד לשני.
מהו טראנס? טראנס הינו מצב תודעתי שונה מהמצב התודעתי הרגיל של עירנות בו אנו מצויים רוב הזמן ביום-יום. טראנס הינו מצב בו אנו שקועים לגמרי בדבר מסויים, פנימי או חיצוני, וכל תשומת הלב שלנו ממוקדת באותו דבר. יש סוגי טראנס שונים. יש טראנס אליו מגיעים בהרפיה עמוקה, מדיטציה, היפנוזה. זהו טראנס שקט ועמוק עם התמקדות פנימה, לתוכנו. לעומתו טראנס אליו נכנסים כתוצאה ממוסיקה קצבית וריקוד קצבי הינו מצב שונה בו המיקוד הינו יותר חיצוני ורמת האנרגיה בו שונה. גם לשקוע בסרט או בפעילות מסויימת - גופנית, מנטלית, או אחרת - מביא אותנו לטראנס מסויים. ויש גם שוני בעומק הטראנס: ניתן להיות בטראנס שטחי יותר או עמוק יותר.
 
מה המשותף לסוגי הטראנסים השונים?
בכל סוגי הטראנסים אנחנו מתנתקים באופן יחסי מהסביבה וההקשבה שלנו הינה יותר פנימה ותשומת הלב שלנו ממוקדת יותר. במצב תודעתי של טראנס גלי המוח שלנו משתנים מגלים קצרים (גלי בטא) לגלים ארוכים כמו גלי אלפא ותטא, והמוח עובר לעבוד יותר בחצי הימני שלו. בטראנס החלק המודע של התודעה שלנו הינו פחות שולט והלא-מודע יותר נגיש. אולם יש גם הבדלים בין סוגי הטראנס. טראנס הנובע מתוך קריאה או צפיה בסרט הוא פסיבי. אנו שוקעים מבלי לשים לב, ומובלים למעשה על ידי מה שאנו קוראים או רואים. בטראנס מדיטטיבי למשל אנו יכולים לקבוע את מידת הפסיביות או אקטיביות בתוך הטראנס, ואנו יכולים לכוון את עצמנו לאן ולמה שאנו רוצים. בהיפנוזה אנו אמנם מובלים במידה מסויימת על ידי מישהו חיצוני, אך בהנחה שההיפנוזה נעשית בכוונות חיוביות ואולי טיפוליות ניתן לשער שהמהפנט ידע לנתב לכיוונים המתאימים והנכונים למהופנט. כשאנו נכנסים למצב הרפיה וטראנס לצורך ריפוי, אנו אקטיביים ומובילים את עצמנו בתוך הטראנס.
 
אך מה הקשר בין טראנס וריפוי?
ראשית, עצם הכניסה לטראנס יש בה כוח מרפא בזכות ההרפיה ומעבר לגלי מוח ארוכים וחצי המוח הימני. כי במצב זה הגוף נכנס לפעולה הרמונית בין כל חלקיו ואיבריו, התפקוד של המערכות הפנימיות משתפר, והגוף מסוגל לנצל טוב יותר את כוחות הריפוי הטבעיים הטמונים בו. אך מעבר לכך, במצב טראנס אנו יכולים לייצר ריפוי, באמצעות שימוש בדימיון שלנו. וכפי שכבר תיארתי, כאשר אנו נמצאים בטראנס, הדימיון הינו לעין שיעור יותר חי ועוצמתי מאשר כשאנו מדמיינים משהו במצב תודעתי רגיל. וכפי שציינתי קודם, המוח אינו יודע להבחין בין מציאות ודימיון, וכאשר אנו מדמיינים מתוך הרפיה וטראנס, עבור מוחנו זוהי מציאות, לא דימיון. כך אנו יכולים ליצור ולברוא כל שינוי ומציאות שנרצה, כולל ריפוי. כי המוח הינו למעשה האיבר השולט על הגוף כולו, והוא מסוגל ליצור דברים ושינויים מדהימים בגוף, שבאופן מודע אנו לרוב לא מסוגלים ליצור.
 
אפשר לומר כי בכדי לעשות שימוש ביכולות הריפוי האדירות של הגוף עלינו להעביר "הילוך" במוח, ולהיות במצב תודעה של טראנס.
 
בפוסט הבא אמשיך לפרט את הכלים החשובים לצורך יצירת ריפוי עצמי.
 
עד אז, אתם מוזמנים לנסות להשתמש בתהליכי ויזואליזציה לצרכי ריפוי או לכל מטרה אחרת, ולהגדיל את היכולת שלכם לעשות שימוש בכלי מדהים זה.
אשמח להשיב על שאלות שיעלו בכם, כאן בבלוג, או ישירות למייל שלי. אשמח כמובן גם לשמוע על התנסויות שונות שיהיו לכם מרגע שתפעילו את התוכנה הזו הקיימת במילא בתוכנו   (-:
 
וכמו תמיד, אאחל לכם יקירי שיהיו ימיכם מלאים בקבלה וחמלה, ובשמחה על הטוב שיש לנו בחיינו... ((:
 
באהבה
 
תומר
להתעורר! מדריך רוחני-מעשי
לפגוש את אלוהים ברמזור  
לסובב את הגלגל - הספר
הכל ניתן לשינוי!  
האם ניתן לרפא את זה?  
המקום החשוב ביותר!  
היפנוזה עצמית בשירות שינוי עצמנו  
לרפא את עצמך – המיגרנות שנעלמו...  
הבחורה שריפאה עצמה מדלקת הפרקים - לרפא את עצמך...  
מה אורך הזנב שלכם...?  
שתיל השינוי...  
של מי האופי שלך...?  
האם אתם קשובים לעצמכם...?  
מה הדיבור הפנימי שלכם...?  
האם אתם מדברים אל ה...?  
מחשבה חדשה – חומרים חדשים...  
האם יש לך לחץ סמוי...?!  
אפשר להיות ברוגע גם כשבחוץ סוער...  
האם אני באמת רוצה את זה??  
אם תרצו אין זו אגדה...!?  
התגובה הראשונית ואתם  
ליצור את המציאות שלכם מתוך בחירה  
איך לעשות היפנוזה עצמית ולהוציא את עצמך מהסבל  
איך לעשות מדיטציה  
יצירת מציאות - כשזה ברור לכם, זה פשוט קורה...  
השנה החדשה שלי  
להיות מודע כל יום ויום...  
משחקיות זה שם המשחק...  
מי הוא זה שרוצה??  
הדרכת מגן הדוד  
אם זה היה היום/חודש/שנה האחרונים שלך...??!  
בזכות הפשטות  
יש לכם יום קשה? תעשו רסט...  
מה נותן לי את הכוח?!  
לחבר את הלבבות  
מדיטציה מדיטציה מדיטציה... ?!  
על הפער שיש לכולנו  
לעזור לעצמנו להתמיד...  
האם אתם משקים את הזרעים שלכם?  
שלושת התפים...  
להפוך עליה לירידה...  
להתעלם מהקיים  
יש גם ימים קשים  
שלוש נקודות למחשבה  
בעניין משמעת עצמית  
בעניין משמעת עצמית 2  
על מדיטציה - מהספר  
כשלא נרדמים בלילה  
נולדנו לחופש! מהם הפחדים שעוצרים אותך?  
מדיטציות בצום – מהספר "להתעורר! מדריך רוחני-מעשי"  
להשתחרר מחרדות - על טיפול טבעי בחרדות  
לשחרר את העבר או להשתחרר מהעבר?  
בחירה חופשית -מהספר  
של מי הרגשות שלך??  
כמה מילים על כאב...  
כמה מילים על כאב... – כאב נפשי  
לבחור בחיים... לבחור בשמחה...!  
לאתגר את עצמנו ולפגוש את העוצמה שבתוכנו!  
לאתגר את עצמנו ולפגוש את העוצמה שבתוכנו - 2  
אפיגנטיקה – האם אנו קורבנות של הגנים שלנו ??  
עוצמת הנשימה 3 – נשימות עוצמה  
עוצמת הנשימה 2  
עוצמת הנשימה!  
סרטן - קריאת התעוררות!  
הסרטן כקריאת התעוררות 2  
המוח הגמיש - סיפור מקרה  
מגנוט זוגיות בריאה של אהבה  
מיהו ומהו האגו הזה?  
הווייז הפנימי שלנו  
להמשיך למרות הקושי  
יש פתרון לחרדה  
עוד על חרדה - אפשר להשתחרר בכל גיל  
על הפחד  
על הפחד 2  
על הפחד 3  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה - גורל וקארמה  
הכל ידוע מראש והרשות נתונה - הזויית המדעית  
האם אנו יכולים לשלוט על המחשבות שלנו? המשך...  
האם אנו יכולים לשלוט על המחשבות שלנו?  
האם יש לכם שליחות?!  
לקבל באהבה או לפעול לשינוי?  
האם אתם חיים או מעבירים את החיים  
נוח ונעים או...  
מה הגישה שלכם?  
אנחנו עוף החול  
הגוף כהשתקפות התודעה  
הגוף כהשתקפות התודעה - מהו בעצם אפקט פלאסבו?  
מי אני?? - להחזיר את עצמנו לעצמנו...  
חיים ללא קושי...  
8 דרכים לחולל מהפך בחיים שלכם  
לשים סימן שאלה...  
אפיגנטיקה - להיות חופשי מהסיפור הגנטי שלך  
מיתוס החלבון  
מיתוס הסוכר והסכרת  
מיתוס השמש והסרטן  
כמה אחוז שומן יש בחלב 3% ?  
מיתוס החלב, הסידן, והעצמות  
ריפוי עצמי-טבעי באמצעות צום !  
מיתוס ארוחת הבוקר  
מה השנאה והכעס עושים לנו?  
נזקי הלחץ וכיצד לעבור מלחץ לרוגע והרפיה  
דרכים להיכנס להיפנוזה עצמית  
מדיטציה - על מה ולמה?  
ריפוי טבעי-עצמי פרק 1  
ריפוי טבעי-עצמי פרק 2  
היפנוזה, היפנוזה עצמית, ויצירת מציאות  
ערוצים עצביים והמוח הגמיש  
אמונות יוצרות מציאות  
התת-מודע ושליטתו בנו... חלק א'  
התת-מודע ושליטתו בנו – חלק ב'  
אם הייתי ראש הממשלה...  
להיות שק חול...  
למה אני לא נכנס לממ"ד?  
הינך מסטר!  
להרגיש  
חיים ללא קושי  
הומלס על הדרך...  
מה שלומך? עניין קטן גדול...  
על עליות ונפילות...  
טרנספורמציה - חלק ראשון  
טרנספורמציה - חלק שני  
אכילה כמדיטציה  
שיעור בשחרור  
כשמגיע הזמן לעזוב...  
אשת לוט, תקווה, ואמונה...  
ריפוי עצמי 1  
ריפוי עצמי 2  
ריפוי עצמי 3  
ריפוי עצמי - צום4  
מדיטציה בבארותיים  
לקום אתמול בבוקר  
מה עושים לנו דיווחי התנועה  
נקודות למחשבה...
הדרך לאיתקה  
מעשה בבן מלך  
קונפציוס על בני האדם  
מדוע מת הפרפר  
קישורים מעניינים  
משפטים לחיים  
ספרים שכדאי לקרוא...  
חדשות


14/02/2015

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים